1. Przeżywamy dzisiaj Narodowe Święto – 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujemy Opatrzności Bożej za dar wolności i wypraszamy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

2. Obchodzimy dzisiaj także nasze parafialne uroczystości, upamiętniające dzień 11 listopada 1918 r. Z tej okazji Kaplica Miłosierdzia staje się Miejscem Pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Polski – niech stanie się także miejscem szczególnej modlitwy w tej intencji. Po południu natomiast, o godz. 17.00 zapraszamy na III Wieczornicę Patriotyczną, przygotowaną przez dzieci i młodzież oraz przez Stowarzyszenie „Michael”.

3. Na uroczystościach patriotycznych gościmy rodziny naszych bohaterów – legionisty, por. Jana Urbańca, ps. „Grzechotnik” oraz żołnierza AK, por. Jana Urbańca, ps. „Ponton” , których prezentowaliśmy w gazetce parafialnej, a także przedstawicieli władz samorządowych i Insty-tutu Pamięci Narodowej. Instytutowi Pamięci Narodowej w Katowicach dziękujemy za sfinansowanie Tablicy Pamięci, która została umieszczona w Kaplicy Miłosierdzia i dzisiaj zostaje uroczyście odsłonięta i poświęcona.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowywanie dzisiejszych uroczystości; Stowarzyszeniu „Michael”, dzieciom i młodzieży szkolnej, Dzieciom Maryi, Klasom Mundurowym z Moszczanicy, Orkiestrze, Strażakom, Kołu Gospodyń, a także naszym Radnym i p. Wójtowi.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne; w poniedziałek (12 listopada) św. Jozafata Kuncewicza, we wtorek (13 listopada) Pięciu Braci Polskich, męczenników, w sobotę (17 listopada), św. Elżbiety Węgierskiej, w niedzielę (18 listopada), bł. Karoliny Kózkówny.

6. W środę, 15 listopada, przypada 40 rocznica tragicznej śmierci Górników w Wilczym Jarze; o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych.
* natomiast o godz. 10.00 organizowana jest przez Władze Samorządowe Msza św. za Górników w kościele w Żywcu-Oczkowie. Po Eucharystii dalsze uroczystości odbędą się przy tablicy upamiętniające to tragiczne w skutkach zdarzenie.

7. Polecamy prasę katolicką: są tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, a także Któż jak Bóg, Nasza Arka oraz listopadowy numer gazetki parafialnej „W drodze…”

8. Za tydzień, w trzecią niedzielę listopada, składka od rodzin w kopertach na tacę na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy do-brze przeżytej niedzieli, dobrego tygodnia, opieki Matki Bożej i św. Michała Archanioła – a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.