1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: zachęcamy do polecania Bogu tej intencji, a także do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który możemy zyskać w święto Na-wrócenia św. Pawła Apostoła.

2. Od wtorku, 22 stycznia rozpoczynają się w Panamie 34 Światowe Dni Młodzieży, pod przewodnictwem papieża Franciszka. Towarzyszmy modlitwą temu ważnemu wydarzeniu w Kościele.
* w piątek wraz z młodzieżą ze Wspólnoty Betania zapraszamy na Czuwanie Modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.45 /po mszy św. wieczornej/.

3. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia: w poniedziałek (21 stycznia) św. Agnieszki, męczennicy; w czwartek (24 stycznia) św. Franciszka Salezego; w piątek (25 stycznia), święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; w sobotę (26 stycznia) św. biskupów, Tymoteusza i Tytusa.
* za tydzień, w niedzielę 27 stycznia, 66 Światowy Dzień Trędowatych. W przyszłą niedzielę na sumie zakolęduje u nas Kapela KOSOR.

4. Dzisiaj można nabyć najnowszą książkę o. Zdzisława Kijasa, „Pod opieką św. Michała Archanioła”. Książki są wystawione na stolikach za ławkami – proszę stamtąd zabierać, a do skarbony można złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na zimowisko organizowane przez ks. Łukasza dla Ministrantów, Betanii i Dzieci Maryi.
* natomiast przed kościołem ministranci będą rozdawać czasopisma religijne, katolickie. W ten sposób chcemy zachęcić do systematycznego czytania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Polecamy bardzo serdecznie – Któż Jak Bóg, Niedziela, Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Promyczek Dobra. Jeśli ktoś nie chce zabierać za darmo, to można wrzucić do skarbony symboliczną złotówkę… Ważne jednak, żeby przeczytać, może podać gazetkę do sąsiada, polecając jakiś dobry artykuł, a także aby zechcieć czytać takie czasopismo systematycznie: co tydzień, co miesiąc. ZACHĘCAMY i ZAPRASZAMY!

5. Dziękujemy za składane dziś ofiary od rodzin, w kopertach na tacę, na potrzeby gospodarcze naszej parafii. Za tydzień natomiast, w ostatnią niedzielę stycznia, prosimy o złożenie ofiar na sprzątanie i wystrój kościoła, te rodziny, które czynią to tradycyjnie właśnie w styczniu: z ulic – Dojazdowa, Gajowa, Owocowa, Podcienie, Turkusowa i Krakowska: Nr Parzyste: 4, 8, 10, 12; Nr Nieparzyste: 3, 5, 7, 9, 13, 15, 17, 19, 21, 25, 27.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej; wszystkich członków Rady zapraszam na godz. 18.00 na plebanię.

7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy dobrze przeżytej niedzieli, dobrego nadchodzącego tygodnia, a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.