1. Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną, gromadząc się na Eucharystii, która jest świętowaniem Zmartwychwstania Chrystusa.

2. W pięknym miesiącu maju zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach Maryjnych, dzisiaj o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. w następną niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Majówkę przy kaplicy na Groniu; po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej zostanie tam odprawiona msza św.

3. Wspomnienia i święta liturgiczne tego tygodnia: we wtorek (21 maja), św. Jana Nepomucena; w piątek (24 maja), wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

4. Polecamy prasę katolicką, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła, m. in.: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Któż jak Bóg” i inne.

5. Dziękujemy za ofiary składane dziś w kopertach na tacę, na potrzeby gospodarcze naszej parafii. Za tydzień, w ostatnią niedzielę maja, kolejne rodziny z ulic: Agrestowa, Myśliwska i Krakowska: Nr Parzysty: 34, Nr Nieparzyste: 53, 54, 57, 59, 73, 75, 77, 81, 83, 85 – prosimy o złożenie ofiar na sprzątanie i wystrój kościoła.

6. „Dar na 100-lecie” – pod takim hasłem ruszyła wczoraj ogólnopolska akcja na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, które przypadają 18 maja 2020 roku. Inicjatywa ma być formą odpowiedzi na papieskie wezwanie, by „duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”. To pomysł stworzenia pomnika z serc i umysłów tysięcy Polaków, zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających pomnażanie owego duchowego dziedzictwa. Do włączenia się w inicjatywę zaproszeni są wszyscy Polacy, żyjący w kraju jak i za granicą oraz wszystkie grupy społeczne.

7. W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do parlamentu europejskiego. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nich udziału i do odpowiedzialnego głosowania, zgodnie z chrześcijańskim sumieniem, na kandydatów, którzy bronią wartości opartych na Ewangelii. Tę intencję w sposób szczególny będziemy polecać w tym tygodniu podczas Nabożeństwa Majowego, wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

8. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy dobrego nowego tygodnia, opieki Maryi i św. Michała Archanioła, a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

FESTYN RODZINNY
Za cztery tygodnie (15 czerwca) będziemy przeżywać piąty już Festyn Rodzinny i Święto Szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia oraz do ufundowania fantów na Loterię: dochód z loterii będzie przeznaczony na organizowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach działalności prowadzonej przy naszej parafii (tzn. na zajęcia edukacyjne, wycieczki czy działania o charakterze religijno-patriotycznym).

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ
Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Trzeźwościowej z Warszawy do Miejsca Piastowego (1 – 14 lipca). Można już się zgłaszać; więcej informacji można uzyskać u młodzieży, która uczestniczyła w ubiegłym roku lub podczas ogniska na Groniu, a spotkanie dla chętnych będzie w pierwszy piątek czerwca /01 czerwca/.