1. Zachęcamy do pięknego przeżywania Wielkiego Postu; do ciągłego podejmowania wysiłku nawracania się, do uczynków miłosierdzia i uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach. W Kaplicy Miłosierdzia wystawiona jest Księga Trzeźwości; zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji i w intencji uzależnionych i wynagrodzenia za grzechy.

2. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę o godz. 15.00; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30.

3. Przeżywamy dzisiaj niedzielę „Ad Gentes”, czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W ten sposób naszą modlitwą i ofiarami włączamy się w dzieło misyjne Kościoła – ofiary na to dzieło można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu, 19 marca (wtorek) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

5. Już za tydzień, w niedzielę 24 marca w wielu polskich miastach odbywać się będzie Narodowy Marsz Życia, przeżywany w przeddzień Dnia Świętości Życia – obchodzonego w święto Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Zachęcamy do modlitwy w intencji świętości życia ludzkiego, poszanowania godności małżeństwa mężczyzny i kobiety oraz świętości rodziny. Tradycyjnie też w święto Zwiastowania będziemy podejmować Dzieło Duchowej Adopcji.

6. Polecamy prasę katolicką, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła, m. in.: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Któż jak Bóg” i inne. Zachęcamy do skorzystania…
* na stoliczku za ławkami są też wystawione skarbonki wielkopostne dla dzieci, jako „Dar Juniora dla Seniora”. W Niedzielę Palmową tę wielkopostną jałmużnę złożymy w procesji z darami.

7. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj w kopertach na tacę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

8. Naszą modlitwą otoczmy przygotowania do Dekanalnego Wielkopostnego Spotkania Młodzieży, które odbędzie się w naszym kościele, w sobotę, 30 marca. Szczegóły są na plakatach i na stronie internetowej.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy dobrze przeżytej niedzieli, dobrego nadchodzącego tygodnia, owocnego przeżywania Wielkiego Postu, a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.