W niedzielę, 28 lipca, nasza parafia pożegnała swojego dotychczasowego duszpasterza – proboszcza, ks. Stanisława Słowińskiego CSMA, który po sześciu latach posługi został przez Przełożonych Zakonnych skierowany na inną placówkę Zgromadzenia. Podczas uroczystej mszy św. o godz. 10.30, koncelebrowanej przez czterech kapłanów: odchodzącego Proboszcza, Ekonoma Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ks.Jerzego Sosińskiego, naszego rodaka, o. Łukasza Ścieszkę i ks. Mariana Polaka, michalitę – przedstawiciele grup parafialnych oraz Rady Duszpasterskiej podziękowali Księdzu Stanisławowi, obiecując modlitwę i życząc Bożego błogosławieństwa w nowej wspólnocie. Oprawę muzyczno – wokalną przygotowały Dzieci Maryi.