PIĄTY – JUBILEUSZOWY
FESTYN RODZINNY I ŚWIĘTO SZKOŁY

FESTYN 2019_13

15 czerwca odbyła się 5 PARAFIADA W PEWLI ŚLEMIEŃSKIEJ, organizowana przez naszą Wspólnotę wraz ze Szkołą im. bł. Bronisława Markiewicza, Stowarzyszeniem „Michael”, Kołem Gospodyń, Ochotniczą Strażą Pożarną i przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Świnnej. Mszy św. na rozpoczęcie świętowania przewodniczył ks. Piotr Bieniek, michalita – proboszcz parafii w Pawlikowicach k/ Wieliczki, który także wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Usłyszeliśmy świadectwo uzdrowienia ks. Romana Włodarczyka przez wstawiennictwo bł. Bronisława (ten cud, uznany przez Watykan, otworzył drogę do beatyfikacji) i zachętę do wpatrywania się w swojego Patrona…

FESTYN 2019_38

Nasz Patron towarzyszył nam w całej Parafiadzie, gdyż po raz pierwszy przeprowadzony został turniej rodzin, a pucharem V Parafiady była figurka bł. Bronisława, wychowawcy dzieci i młodzieży.

FESTYN 2019_49 FESTYN 2019_23

Mieliśmy także szczególnych gości – dzieci w strojach regionalnych, ze szkoły w Rabcy na Słowacji, a także olimpijczyka – Szczepana Kupczaka, pochodzącego z niedalekiej Juszczyny. Nie zabrakło tradycyjnych atrakcji dla dzieci: dmuchańców, waty cukrowej i popkornu, a wszyscy mogli się „najeść do woli” przy stole przygotowanym przez Koło FESTYN 2019_17Gospodyń i inne organizacje naszej miejscowości. Wiele radości przyniosła loteria fantowa, „Dla Każdego Coś Miłego” – a niespodzianki były naprawdę miłe /m. in. basen, fryzjer, rejs statkiem, zakupy itd. itd./ Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy…

Oczywiście, także nasza Szkoła – która od 2008 r. nosi imię bł. Bronisława, zaangażowała się w przygotowania i przedstawiła program artystyczny, a zespół Hajduki uświetnił Festyn swoją grą i pokazem tańców regionalnych.

Na Parafiadzie nie mogło zabraknąć naszej sławnej Orkiestry, której koncert zachwycił wszystkich, a profesionalne zabezpieczenie imprezy zapewniła Pewlańska Ochotnicza Straż Pożarna – szczególnie dziękujemy za  kurtynę wodną, która na tak wielki upał była bardzo ożywcza.

Zresztą wszystko można zobaczyć na zdjęciach…

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną radość przez te kilka godzin…