baner gwiazdkaW 2014 roku zrodziła się nowa inicjatywa w naszej parafii, aby zorganizować tzw. Parafiadę. Wraz z Dyrektorem Szkoły i kilkoma innymi osobami z tworzącej się nowej Rady Duszpasterskiej, chcieliśmy podjąć wysiłek integracji naszej Wspólnoty, a motywem stał się szczególny Patron – bł. Bronisław Markiewicz, Założyciel Zgromadzenia św. Michała Archanioła, wychowawca dzieci i młodzieży, i wielki patriota…  Tym bardziej, że od 2008 roku nasza Szkoła nosi jego imię – stąd pomysł połączenia Festynu Rodzinnego i Święta Szkoły. Od słowa do słowa, i z inicjatywy zrodziło się wydarzenie…, które po raz pierwszy odbyło się w 2015 roku na 10-lecie beatyfikacji Księdza Markiewicza.

Od tego czasu upłynęło już pięć lat…, a jakby to było wczoraj. Parafiada trwa i przybywają wciąż nowe inicjatywy, a w organizację włączone są liczne grupy działające w parafii, miejscowości, gminie i okolicy… W tym roku odbędzie się PIĄTY FESTYN RODZINNY I ŚWIĘTO SZKOŁY – i o tym właśnie chcemy tu opowiedzieć… Ale najpierw plakat:Plakat_ parafiada 2019

To zaproszenie kierujemy do WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU!!!
Przyjdźcie całymi rodzinami…, a kto jest sam, niech czuje się potrójnie zaproszony. To WY tworzycie to święto i bez WAS będzie ono uboższe. To prawda, nie ma na nim przysłowiowego „piwka”, ale bez tego można się świetnie bawić – porozmawiać ze sobą, podzielić się radościami i troskami – wzajemnie się ubogacić.

Będzie coś dla ducha – to Msza św. o kanonizację naszego Patrona. Nie zapomnimy tez o posileniu ciała, a i „ukulturalnić” się będzie można, bo przybędą zacni Goście, nasza Szkoła przygotowuje fajny program artystyczny, a Animatorzy zadbają o dobra zabawę…

Tradycyjnie będzie loteria fantowa, z której dochód chcemy przeznaczyć na organizowanie zajęć edukacyjnych i różnych wyjazdów dla naszych dzieci i młodzieży. Nieocenione jest tu zaangażowanie Stowarzyszenia „Michael”, które od kilku lat prowadzi takie zajęcia w pomieszczeniach pod kościołem – najbliższe już 13 CZERWCA (czwartek) o godz. 17.00 – to warsztaty pt. „LAS W SŁOIKU”, a także wycieczka na Słowację (w programie zwiedzanie Orawskiego Zamku oraz Jaskini Wolności) – to 29 CZERWCA (sobota). Kto chciałby się włączyć w przygotowanie tej loterii fantowej, może to uczynić bardzo łatwo, np. zakupując fanty na loterię.

Całość będzie okraszona pięknym jak zawsze występem naszej Orkiestry Dętej oraz Zespołu „Hajduki”, a także Gości ze Słowacji. A niewątpliwą atrakcją będzie Strefa dla Dzieci – BEZPŁATNA, i gość specjalny – OLIMPIJCZYK! I niespodzianka na czterech kółkach…

ZAPRASZAMY – przyjdźcie, bo warto!