Palmowa_01Uroczyście rozpoczęliśmy Wielki Tydzień…
W Niedzielę Palmową, przy licznym udziale wiernych, którzy z palmami w dłoniach przybyli do naszej parafialnej świątyni, rozpoczęliśmy przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Cieszymy się z pięknej tradycji, która jeszcze jest pielęgnowana – bo wiele osób własnoręcznie przygotowało piękne palmy, które zwłaszcza w rączkach małych dzieci wyglądają uroczo – przypominając ewangeliczny opis „dzieci żydowskich, które wyszły na spotkanie Jezusa”. Antyfona na wejście z liturgii tej niedzieli przypomina nam o tym w słowach:
Dzieci hebrajskie, niosąc gałązki oliwne,
wyszły naprzeciw Pana, wołając i mówiąc:
Hosanna na wysokości.

A specjalna pieśń liturgiczna wzywa do radości, gdyż przybywa Błogosławiony i Zapowiedziany:

Hosanna Synowi Dawida! 
Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie!
O, Królu izraelski!
Hosanna na wysokości!

Palmowa_15

Tym razem parafianie z „Gronia” oraz Koło Gospodyń przygotowali dwie imponujące palmy (pewnie około pięciometrowe), które jak co roku będą zdobić naszą świątynię nie tylko w Wielkim Tygodniu, ale przez cały okres wielkanocny. A dzieci starsze i młodsze zrobiły wraz z rodzinami mniejsze palmy, które także ozdobią naszą świątynię. Podczas uroczystej sumy – zgromadzeni na placu przed kościołem – poświęciliśmy przygotowane palmy, a następnie w procesji wokół świątyni wyruszyliśmy na sprawowanie Eucharystii. Śpiew Dzieci Maryi i liturgia przygotowana przez Księdza Katechetę i Ministrantów, pomogły nam bardzie przeżyć tę szczególną niedzielę…

Palmowa_12

Dziękując wszystkim zaangażowanym w liturgii Niedzieli Męki Pańskiej oraz tym, którzy przygotowali palmy (te duże i te mniejsze), zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnego przeżywania Świętego Triduum Paschalnego.

 

LITURGIA
ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEKMsza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00; przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja do 23.00. W tym dniu dziękujemy Jezusowi za ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Sakramentu Eucharystii.

WIELKI PIĄTEKo godz. 9.00 Parafialna Droga Krzyżowa na Czerwienicę;
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Komunii św. udzielamy tylko w czasie Liturgii. Adoracja od godz. 7.0023.00. Adorację Jezusa w Grobie od godz. 21.30 poprowadzi Młodzież. W tym dniu rozważamy Mękę i Śmierć Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły, co do ilości i co do jakości pokarmów, pod zwykłymi warunkami, podejmowany w duchu wynagrodzenia za grzechy. Ofiary składane w tym dniu Podczas Adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – Adoracja od 7.00 – 19.30
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.30
. Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy ze sobą świece. Zachęcamy wiernych do zachowania w tym dniu postu, aby dzięki temu z otwartym sercem i w podniosłej atmosferze przystąpić do radości Zmartwychwstania.  Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny odbywać się będzie w kościele o godz. 10.00, 11.oo i 12.00.

WIELKA NIEDZIELA – o godz. 6.00 Rezurekcja, oraz Suma o godz. 10.30. Po południu Mszy św. nie będzie: niech to będzie czas rodzinnego spotkania i radości Wielkanocnej.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze św. o godz. 8.00; 10.30 i 17.00