Zimowe_02

„Weź się nie nudź,
weź się przyłącz”

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie „MICHAEL”, przy wsparciu parafii zorganizowało szereg różnorodnych zajęć i wydarzeń dla dzieci i młodzieży naszej miejscowości. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do soboty, od 10 do 13, w salce pod kościołem.

Pierwszego dnia udaliśmy się na poszukiwanie błękitnego wieloryba razem z Panem Maluśkiewiczem. W tej pełnej przygód i radości podróży towarzyszył nam O!Teatr z Krakowa. Znaleźliśmy również czas na rysowanie, gry planszowe, a także by zrobić kolorowe i pachnące mydełka.
Ferie 2019_02-1

Kolejne dni były równie ciekawe. Zapraszamy na krótką relację…

Ferie 2019_07-1

Na początek drugiego dnia – we wtorek – przygotowaliśmy smaczne tosty na śniadanie. Później: graliśmy w gry planszowe – szczególnym powodzeniem cieszyła się gra pt. Magia i Miecz, puzzle 3D, a także gry pobudzające nasze zmysły. Był też emocjonujący „pojedynek mistrzów” w szachy. Całości dopełniły warsztaty ceramiczne „Angry Birds”, podczas których powstało mnóstwo świetnych prac.

Ferie 2019_26-1

W środę, 13. lutego, udaliśmy się do Krakowa, gdzie złożyliśmy krótką wizytę Smokowi Wawelskiemu, następnie spędziliśmy dwie godziny w roztańczonym i rozśpiewanym „Tajemniczym Ogrodzie” Teatru Bagatela. Później wyruszyliśmy na Krakowski Rynek, gdzie mieliśmy czas wolny na posiłek. Gdy już nasze brzuszki zostały napełnione, raźnym krokiem wyruszyliśmy zobaczyć Krakowskie Szopki. Nasze odwiedziny w Krakowie zakończyliśmy w WSD Księży Michalitów mszą św. w intencji dzieci, młodzieży i naszych rodzin, a także całego Stowarzyszenia. Zjedliśmy również pyszną kolację, a później wyruszyliśmy w drogę powrotną do Pewli.

Ferie 2019_09-1

Czwartek upłynął nam pod znakiem zdrowej, kolorowej i pachnącej sałatki owocowej z bitą śmietana na wierzchu. Kiedy już skończyliśmy jej przygotowanie, nadszedł czas na degustację – pychota! Obejrzeliśmy również „Vaianę”, a podczas seansu nie zabrakło popcornu. Zdolne i kreatywne dziewczynki, pamiętały by w tym dniu zrobić prześliczne kartki walentynkowe.

Ferie 2019_29-1

Piąty dzień ferii był roztańczony i rozśpiewany. Uczyliśmy się tańczyć „belgijkę”, wzięliśmy udział w karaoke – czysta radość i szaleństwo! Znaleźliśmy również czas by grać w gry planszowe oraz zrobić bardzo smaczne i kolorowe kanapki.

Ferie 2019_13-1

W ostatni dzień – sobotę – przybyło do nas Bractwo Śródziemia. Nasi niezwykli goście opowiedzieli nam o sobie, a później przygotowali dla nas wielkoformatową grę, która wymagała od nas tężyzny i sprawności fizycznej oraz wiedzy. Wszyscy bawiliśmy się przednio.

Miniony tydzień ferii był pełen wrażeń, radości i ciekawych spotkań. Zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, być może rozwinęły nowe zainteresowania. Lepiej się poznaliśmy i dowiedzieliśmy się o tym, że: Maja zna na pamięć wszystkie wierszyki J.Tuwima, Julka i Emilka są uzdolnione plastycznie, Konrad potrafi robić pyszne sałatki owocowe, Mateusz lubi zajęcia ceramiczne, Wojtek wie sporo o Władcy Pierścieni, Maciek ma w sobie dużo energii, Piotrek jest pracowity, Filip wysportowany – jego 5 pompek, zostanie na długo w naszej pamięci, a wszyscy lubimy tańczyć, śpiewać i razem się bawić. Wiele dzieci pytało o zajęcia w drugim tygodniu ferii. To dla nas największe podziękowanie i wielka motywacja, by kontynuować swoje działania na rzecz dzieci w naszej miejscowości.

Ferie 2019_16-1