Zima beskidyMroźna i śnieżna zima, to nie tylko problemy z odśnieżaniem czy ogrzewaniem…, choć to jest bardzo istotne. To także piękne krajobrazy, okazja do wypoczynku, wspólnych rodzinnych zabaw. A w górach to przecież niemal obowiązek…, zwłaszcza gdy przychodzą ferie. Z radością spieszymy donieść, że nasze Stowarzyszenie „nie zasypuje gruszek w popiele…”, a może tym razem w śniegu – i wychodzi z interesującą propozycją.

Najpierw chcemy zorganizować LODOWISKO DLA DZIECI (a może i tych „starszych” dzieci). Mamy pomysł przygotowania go na małym parkingu…, ale potrzeba rak do pracy. JEŚLI KTOŚ MA TROCHĘ SZALEŃSTWA W SOBIE I CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, TO ZAPRASZAMY NA KRÓTKIE SPOTKANIE W TYM TEMACIE – niedziela, 20 stycznia, g. 16.30 na plebani.

Drugie wydarzenie jest już na plakacie, pt. „RODZINNY KULIG Z POCHODNIAMI” – zaplanowany  na 03 lutego (niedziela).

kulig_01

Trzecia propozycja, to wspólne ferie dla dzieci i młodzieży (od 11 – 15 lutego). W planie gry i zabawy, spotkanie z ciekawymi ludźmi, teatr i wycieczka. SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE!!!

Markiewicz -obraz_08To dobre…
Po to są takie właśnie stowarzyszenia, tym bardziej, że TO ma za patrona bł. Bronisława Markiewicza, który kochał dzieci i nauczył tego nas – MICHALITÓW. Coś z tego „zatroskania” przelało się widać i na Pewlan (także po to chyba tutejsi uczniowie i nauczyciel wzięli sobie takiego Patrona). A dziś aktualne są, piękne skądinąd słowa, bł. Bronisława: Dusza dziecka jest jak gleba niezaorana – umiej ją uprawiać, a wyda dobry plon stokrotny.

W tym właśnie duchu zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży, do współpracy ze Stowarzyszeniem i do włączania się/pomocy w tych przedsięwzięciach.

Zima beskidy 1