NIECODZIENNA WYSTAWACERAMIKA_ Plakat
Sztuka Lepienia z Gliny

W sobotę (15 grudnia) zakończyły się warsztaty pt. ETNO-KREACJA: SZTUKA LEPIENIA Z GLINY, zorganizowane w naszej parafii przez Stowarzyszenie „Michael”. Stowarzyszenie pozyskało na ten cel środki z LGD „Żywiecki Raj”, a także zaangażowało własne środki i siły, przez co wiele osób z naszej miejscowości – dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin – mogło skorzystać z fachowej pomocy Pracowni Ceramicznej Terraart, p. Eweliny Wiercigroch-Dudka, która ukazywała (i jednocześnie uczyła) tajniki pracy z gliną, a poprzez uśmiech i wsparcie pokazywała piękno świata kultury górali żywieckich.

Ceramika_01

W sali pod kościołem można jeszcze zobaczyć efekty tych warsztatów…, do czego serdecznie zapraszamy w niedzielę (16 grudnia) po każdej Mszy św.

Za piękną inicjatywę serdecznie dziękujemy naszemu Stowarzyszeniu, życząc dobrych owoców tej pracy pośród naszych parafian. A zaangażowanym dzieciom (i wszystkim innym) serdecznie gratulujemy odwagi i piękna wykonanych „glinianych cudowności”