MŁODZI_ Rycerka 04-1Nasz Bóg jest dobry  – teraz i zawsze…
Teraz i zawsze  – dobry jest nasz Bóg!

Motywem przewodnim dwudniowego skupienia dla młodzieży, która przygotowuje się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania, było odkrywanie drogi chrześcijańskiego powołania.  Rekolekcje odbywały się w czasie minionego weekendu w Domu Rekolekcyjnym Księży Michalitów w Rycerce Górnej. Wzięła w nich udział młodzież klasy VIII i klasy III gimnazjum, a poprowadził je ks. Krzysztof Szary, michalita, wraz z animatorami: Jolantą, Karoliną, Anią, Oliwią i Michałem – młodzieżą Michalickiego Zespołu Szkół z Miejsca Piastowego.

W piątek wieczorem (12 października), młodzież  spotkała się w kaplicy na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, która była wprowadzeniem do sobotnich (13 X) i niedzielnych (14 X) konferencji. Podczas pobytu był czas na modlitwę, wspólną Eucharystię, śpiew, ale także rozmowę w grupie, dobry film, ognisko… A ks. Krzysztof w swoich konferencjach, rozważaniach ukazał wartość modlitwy, czytania Pisma Świętego oraz konieczność stawiania sobie wymagań, aby nie przegrać życia… Jego pełne ekspresji i barwnych porównań słowa, połączone z osobistym świadectwem (a także świadectwem Joli) były dobrym powerem dla młodzieży, i – mamy nadzieję – inspiracją do własnych poszukiwań i odpowiedzi na Bożą miłość.

W niedzielę, 14 października, pięknym „finałem” była wspólna Eucharystia, a po niej obiad i powrót do domu… Wszyscy wyjeżdżali chyba z pewnym niedosytem, trochę zmęczeni, ale napełnieni jakąś nową ochotą… Oby nie zabrakło sił i determinacji na kolejne tygodnie formacji do bierzmowania.

MŁODZI_ Rycerka 08 —1

Wszystkim Młodym dziękujemy za podjęcie tego „wysiłku” uczestniczenia w rekolekcjach, w ramach ogólno-diecezjalnego programu przygotowania do bierzmowania, pt. MŁODZI NA PROGU. Bóg zapłać także tym, którzy zechcieli pięknie śpiewać, włączali się w liturgię a także przygotowanie ogniska i zwyczajne posługiwanie do stołów.

Żyć w łasce Ducha Świętego, to z odwagą i nadzieją patrzeć w przyszłość, i nie wstydzić się swojej wiary. Pomocą jest Wspólnota, która tworzymy jako Dzieci Boże i za którą jesteśmy odpowiedzialni. Stając na progu dojrzałej wiary, trzeba na nowo uwierzyć i zaufać… I o to módlmy się dla naszych Młodych Przyjaciół.

A Wam, Drodzy Młodzi, DZIĘKUJĘ…