monstrancja

„Musicie od siebie wymagać,
Nawet gdyby inni od Was nie wymagali…”
/św. Jan Paweł II/

W środę, 3 października 2018 roku, rozpocznie się w Rzymie XV Zgromadzenie Synodalne Biskupów Kościoła, który pod przewodnictwem papieża Franciszka pragnie pochylić się z troską nad Młodymi. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

logo_synod_2018_plZapraszamy do modlitwy w intencji młodzieży i Synodu, prosząc o dobre odczytanie przez młodych życiowego powołania. Także w tych synodalnych dniach, od 3 do 28 października, będzie trwała w parafiach naszej diecezji SZTAFETA MODLITWY za Młodych w Kościele i za Synod. Szczególna intencją niech będzie prośba o głęboką wiarę dla naszej młodzieży oraz o to, aby młodzi ludzie dobrze odczytali swoje powołanie życiowe; powołanie do życia w rodzinie, powołanie do służby Bożej w kapłaństwie, w zakonie lub na misjach.
Ta modlitwa będzie szczególnym darem składanym Panu Bogu i naszej młodzieży. Zachęcamy również do tego, aby w tych dniach nie zabrakło modlitwy rodziców, dziadków, katechetów i nauczycieli w intencji młodzieży.

Niech także każdy, komu leży na sercu dobro Kościoła, podejmie osobistą modlitwę słowami, który napisał papież Franciszek.

Panie Jezu, Twój Kościół podążający ku Synodowi
kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata.
Prosimy Cię, by z odwagą
wzięli oni życie w swoje ręce,
zawsze mając wolne serca
dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów.
Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie,
które kierujesz do każdego z nich,
by realizując właściwy projekt życia
osiągnęli szczęście wsparci obecnością
mądrych i ofiarnych przewodników.
Otwieraj ich serca na wielkie marzenia
i uczyń wrażliwymi na dobro innych.
Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń,
by przyjmować w darze Twoją Matkę.
Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania,
by doświadczając Twojej bliskości,
głosili z radością, że jesteś Panem. Amen.

WSPIERA_SYNOD